Lenora a okolí - Restaurace a penzion U Grobiána

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Lenora a okolí

Přímo v Lenoře můžete zažít každou poslední sobotu v měsíci slavnost pečení chleba v historické peci. Doporučujeme též návštěvu soukromé sklárny a krytého mostu přes řeku Vltavu. Vltava nabízí koupání, rybaření a též možnost vodní turistiky – půjčovna kánoí VOTUS. Okolí je jako stvořené pro zmiňovanou vodní, pěší turistiku a v neposlední řadě i cykloturistiku (nabízíme možnost půjčení kol za 150,-Kč na den pro ubytované hosty, ostatním 200,-Kč/den). 

Z okolních turisticky zajímavých cílů nemůžeme opomenout 7 km vzdálený Boubín s novou rozhlednou a zachovalým pralesem, Třístoličník, Trojmezí (hranice česko-rakousko-německo), Plešné jezero s vrcholem Plechý. Je od nás blízko prakticky ke všem místům jihočeské Šumavy třeba od pramene Vltavy přes Kvildu, Borovou Ladu až po jezero Lipno. Bližší informace o Lenoře a jejím okolí najdete mimo jiné na stránkách obce Lenora. V nepříznivém počasí přijde vhod 7 km vzdálen volarský krytý plavecký bazén.
I v zimě zde naleznete třeba možnost lyžování pro děti 150 m od penzionu. Jsou zde i běžecké tratě pro milovníky bílé stopy. Sjezdové lyžování je možné na šesti blízkých lyžařských střediscích (Strážný, České Žleby, Horní Vltavice, Kubova Huť, ...). 

Největším a také nejkvalitnějším zimním lákadlem je pro lyžaře 12 km vzdálený Mitterdorf na německé straně Šumavy. Bližší informace o tomto lyžařském centru naleznete zde. Můžete využít i speciálního skybusu, který Vás v zimních měsících zaveze rovnou z Lenory až do Mitterdorfu.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky