Lenora a okolí - Restaurace a penzion U Grobiána

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Lenora a okolí

Přímo   v Lenoře můžete zažít každou poslední sobotu v měsíci slavnost pečení   chleba v historické peci. Doporučujeme též návštěvu soukromé sklárny a   krytého mostu přes řeku Vltavu. Vltava nabízí koupání, rybaření a též   možnost vodní turistiky – půjčovna kánoí VOTUS. Okolí je jako   stvořené pro zmiňovanou vodní, pěší turistiku a v neposlední řadě i   cykloturistiku (nabízíme možnost půjčení kol za 150,-Kč na den pro   ubytované hosty, ostatním 200,-Kč/den).  

Z okolních turisticky zajímavých cílů nemůžeme opomenout 7 km vzdálený   Boubín s novou rozhlednou a zachovalým pralesem, Třístoličník, Trojmezí   (hranice česko-rakousko-německo), Plešné jezero s vrcholem Plechý. Je od   nás blízko prakticky ke všem místům jihočeské Šumavy třeba od pramene   Vltavy přes Kvildu, Borovou Ladu až po jezero Lipno. Bližší informace o   Lenoře a jejím okolí najdete mimo jiné na stránkách obce Lenora. V nepříznivém   počasí přijde vhod 7 km vzdálen volarský krytý plavecký bazén.
I   v zimě zde naleznete třeba možnost lyžování pro děti 150 m od penzionu.   Jsou zde i běžecké tratě pro milovníky bílé stopy. Sjezdové lyžování je   možné na šesti blízkých lyžařských střediscích (Strážný, České Žleby,   Horní Vltavice, Kubova Huť, ...).

Největším a také nejkvalitnějším   zimním lákadlem je pro lyžaře 12 km vzdálený Mitterdorf na německé   straně Šumavy. Bližší informace o tomto lyžařském centru naleznete zde. Můžete využít i   speciálního skybusu, který Vás v zimních měsících zaveze rovnou z Lenory   až do Mitterdorfu.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky